RSS

Як правильно дивитися фільми жахів? | в наметі на цвинтарі

30 Гру

Натрапив на допис одного блогера, де він стверджує, що фільми жаху мають жахати, але йому не страшно і тому йому цей жанр не підходить. Мене, як фаната цього жанру мороку це обурило. Тому я вирішив поділитися знаннями та ідеями – як правильно дивитися фільми жахів.

1) Ні в якому разі не дивіть фільм-Ж в компанії. Якщо ви хочете щоб вас полякали – Ви маєте бути самі. В компанії найкраще дивитися комедії, романтику – удвох. Все має свою ідеальну кількість.

2) Ніколи не дивіться жахіття вдень. Це повністю неефективно. Коли вас відволікає цвірінькання пташок із вулиці, у вікнах видно як сновигають люди і всюди світло і безпечно. Не має жодного навіть темного кутка, звідки гіпотетично міг би виповзти якийсь породженець мороку.

3) Бажано нічого не їсти і не жувати. Як відомо – це має розслабляючий ефект і дуже відволікає.

4) Не читайте рецензії із спойлерами, де докладно викладені всі повороти сюжету. Смішно робити так, а потім казати, що фільм не страшний.

5) З перших секунд перегляду концентруйтеся на подіях що відбуваються, а не на самому собі, своїх думках. Ваша мета – пережити страх, а не весь час рефлексувати над критикою роботи відооператорів і сценаристів. Старайтеся зауважувати всі деталі і максимально віддатися емоційному спийняттю, а не логічному. Тому що страх  – це сфера емоцій, а не раціо.

6) Найкраще навести собі будильника на 2-3 годину ночі. І прокинутися спеціально для перегляду фільму. Сон буде виступати своєрідною завісою, межею, порталом, який ХОЧ ТРОХИ відмежує Вас від побутового, буденного і реального світу.

7) Засуньте штори, світло нехай буде вимкнене. Одягніть навушники. Звук дайте трохи більший за середній.(Щоб не напружувати слух і не вслухатися – це відволікає.)+ навушники допомагають абстрагуватися від посередників і носіїв – ви наче стаєте безпосереднім учасником подій – і звуки долинають не  з динаміка ноутбука, а майже у вас в голові.

8) Сядьте спиною до дверей. Двері відкрийте. (Це архетипний психологічний прийом, який посилює тривогу і страх за свою безпеку). Ще австралопітеки всідалися спиною до стіни печери і обличчям до входу, щоб бачити усе, що приходить в оселю.

Це посилить вашу тривогу та побоювання і сумніви в тому, що хтось там чаїться в мороці і налижається до вас крізь темний дверний отвір.

_________

Якщо йдете дивитися фільм в кіно – обирайте нічний сеанс, де в залі окрім вас може бути ще 3-4 людей. Всідайтеся не на своє місце, а якомога подалі від інших глядачів, щоб виникло відчуття що ви самі.

Отож, ось мій варіант з ідеальними умовами для перегляду фільму-жахів:

Приходите о 23 ночі на старе кладовище. Розкладаєте намет приблизно вцентрі, на підходящому пляцу десь поміж могилами, біля лавочок. Виконуєте символічний ритуал – втикаєте біля намету перевернутий хрест в землю і тричі читаєте ‘Отченаш’ задомнаперед. Потім запалюєете 7 свічок і здійснюєте прогулянку по цвинтару, рандомно вибираєте сім могил і вголос достатньо гучно просите померлих, кожного персонально завітати до Вас сьогодні.(формат висловлювань можете знайти в спіритичній літературі). З кожної могили берете вириваєте жменьку землі і сиплете біля входу у свій намет. Залазите всередину в спальник, намет залишаєте відкритим. Вмощуєтесь спиною до виходу. Вмикаєте фільм, на заздалегідь зарядженому ноутбуці. Приємного моторошного перегляду.

Може здатися, що ці ритуали позбавлені змісту і дурацькі, проте незважаючи на те, вірити ви чи ні, фізичне здійснення ритуалу впливає на ваш психо-фізичний стан..на думки, емоцій, настрій. Тому ви просто напросто штучно(цілеспрямовано) інтерналізуєте в собі страх. А кладовище – як архетипний табуйований простір буде тільки позитивно впливати на рівень тривоги. Намет сформує ситуацію, за якої ви будете самотні і беззахисні в голому полі посеред сакралізованої території, де на вас можна напасти із будь-якого боку, де вас не захищають жодні стіни і де ви самі нарвалися на відплату темних сил, певним чином осквернюючи спокій мертвих.

Хороший варіант також у морзі(але то треба мати знайомих, або вміти відмичками користуватися) або в похоронних бюро поряд із тими кого скоро будуть ховати. Можна гаренько вміститися у труну. Ще класний варіант, якщо знайомі вас закопають в реальній могилі.(тут правда дивіться із киснем все як слід порахуйте)

Є ще звісно легший варіант – можна зняти хату біля самого цвинтару, що вікнами виходить на хрести. Розбрестися знайомими по кімнатах, привідчинити вікна і засісти за перегляд. Ще можна дивитися в підземеллях Підгорецького замку або взагалі у якомусь закинутому замку. Коротше давайти волю своїй фантазії і пам’ятайте, що виконання спеціально розроблених ритуалів діє незалежно від того вірите ви в надприродні сили чи ні. Рівень страху і хорор-ефект дуже можна підсилити, доклавши до цього своїх суб’єктивних зусиль.

 

Advertisements
 

Позначки: , , , , , , , , ,

7 responses to “Як правильно дивитися фільми жахів? | в наметі на цвинтарі

 1. Myslinsky

  30.12.2012 at 22:17

  Скажімо так: з усіх цих пунктів я не виконував тільки восьмий – просто люблю, коли двері замкнені. Проте не думаю, що відкриті двері сильно б покращили ефект від перегляду “страшного” фільму.
  Після того допису я дивився ще кілька фільмів і не можу сказати, що жанр настільки поганий. Просто для нього треба мати відповідний настрій.
  Останнє, що бачив – Колекціонер 2 – йшов на нього у кіно. Йшов з другом, тому посміявся від душі. Був тільки один несподіваний момент, при якому я здригнувся.

   
 2. Karmin

  30.12.2012 at 23:28

  Схаменіться, друже, бо вашими порадами можна до божевільні додивитись. Це ж явно не для слабонервних. Люди і від менших переживань втрачають розум, ніж проглядання фільмів жахів в компанії мерців. Брррр….

   
  • bunyk

   31.12.2012 at 00:39

   Ті хто почнуть дивитись фільми на цвинтарі вже не такі як інші люди. І такий досвід їм гірше не зробить. 🙂

   Ну і виробники фільмів попереджають що: Mature audience/May be unsuitable for audiences under 17 years of age.

    
  • свиноматка

   31.12.2012 at 00:45

   Ні, все суто для повнолітніх, і тих, хто повнолітній незважаючи на хронологічні обмеження. І поради покликані якраз не зашкодити, а надати можливість досягти бажаної мети.
   До речі, молоде покоління, я гадаю, швидше повнолітнішає, ніж покоління наших батьків скажімо.

    
  • свиноматка

   31.12.2012 at 00:43

   просто є люди, яким дуже важко пройнятися відчуттям страху при перегляді фільмів. Пост якраз для таких людей.

    
 3. daschablume

  03.01.2013 at 00:36

  думаю, що людям, які будуть виконувати “ідеальні умови для перегляду фільму жахів” навіть не треба буде фільм жахів, щоби відчути страх.)
  правда, навряд чи я скористуюся порадами, бо хорори принципово не дивлюся (мені страшно навіть дивитися, ага).
  але “Сядьте спиною до дверей. Двері відкрийте. (Це архетипний психологічний прийом, який посилює тривогу і страх за свою безпеку). Ще австралопітеки всідалися спиною до стіни печери і обличчям до входу, щоб бачити усе, що приходить в оселю.” – думаю, ця інфа ще мені згодиться=)

   
 4. andriylutsyk

  03.01.2013 at 17:35

  Треба буде спробувати 😀

   

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: