RSS

найкращі проекти з Fun Theory Award | 5 частина (41-50)

24 Кві

1 частина,   2 частина,   3 частина,   4 частина

Fun Theory Award – нагорода за найкращий проект, який перетворює рутинну екодружню поведінку мешканців міст у розвагу та веселу гру, а також покращує атмосферу і рівень побутового комфорту об’єктів міського простору.

41) Діджитал графіті. Ідея полягає в тому, щоб розмістити у людних місцях сенсорні екрани, – такі собі графіті-мультимедійні дошки, на яких кожен мешканець зможе  не тільки самовиразитися, а й одразу поділитися своїм малюнком із друзями. Табло звісно ж під’єднані до інтернету. Також на табло час від часу транслюватиметься важлива локальна інформація.

42) Віртуальний парк-енциклопедія лазерних жуків. По парку встановлюються лазерні установки із програмним забезпеченням. Наступає вечір. Стежинами парку починають лазити різні комахи. Коли ви наступаєте на когось – жук роздушується в текстову енциклопедичну статтю з ілюстраціями. Отакими пізнавальними можна зробити вечірні прогулянки.

43) Муздвері у вигляді вертушки. Ці двері є екологічно чистішими, оскільки не використовують електроенергії, на відміну від автоматичних. Більше того, вона надзвичайно чудово захищають від втрати тепла з приміщення через свій дизайн. Тож суть ідеї в живленні музики від фізичних зусиль, які людина докладає, щоб їх прокрутити.

44) Елдершейк або по-нашому – ВІБРОПЕНСІОНЕР. Коли водій бачить, що до салону автобуса заходить существо похилого віку або вагітне – він просто натискає кнопочку – всі стільці вібрують або легенько пощипують током нагадуючи – бабульці треба поступитися місцем. А ще прикольніше – кнопка до кожного крісла. І водій зможе шарабанити током найнеслухняніших пасажирів, надто гучних, п’яних тощо.

45) Валюта ‘Добрі вчинки'(Good deed curency). Автор пропонує надрукувати валюту і поширювати її через НГО, пенсійні фонди, будинки пристаріли, інтернати тощо. Нею будуть розплачуватися за якісь добрі вуличні вчинки. І відповідно за неї можна буде щось придбати в організаціях ініціаторів і партнерів такої ідеї. Наприклад на поцілунки красивих дівчат, які будуть найняті як штатні працівники з поцілунків 🙂 (це вже я дофантазував). Також мені ще здається, що буде дуже складно і затратно поширити цю валюту серед усіх людей, яким найчастіше надають допомогу. тому думаю валютою має стати щось таке, що в кожного вже є, але що не можна підробити. Це якраз і буде найважчим завданням.

46) Мікроби ОН-ЛАЙН. Щоб спонукати людей мити після туалету руки. До кожного умивальника будуть прикріплені мікроскопи, що виводитимуть зображення біля дзеркала мікробів, які в даний момент знаходяться в нас на руках. По-моєму, шикарнюча ідея. Єдине, що трохи дорогувати. Але на цілий туалет думаю буде достатньо одного мікроскопа.

47) Наліпки ‘Мотиваторів символів’ (одяг, прапорці, графіті…) із позитивними суспільно корисними гаслами типу ‘Я дотримуюся ліміту швидкості’, ‘Я не переходжу на червоне світло’…, проте все має бути з гумором, щоб подобатися спільноті. В цьому і є найбільша проблема. Бракує фантазії і авторів-розробників різних кумедних, але корисних мотиваторів.

48)  Сентиментальний холодильник. Продукти будуть оснащуватися маленькими аудіо-пристроями на розтяжках (timer&player – таймером-програвачем). Розтяжка буде механізмом з перетворення фізичної енергії в електричну. Із наближенням до кінця терміну придатності пристрій буде все жалібніше плакати-попереджувати(видавати аудіо-сигнал), щоб власник ‘З’їв чи випив його’. Проект покликаний запобігти марнуванню продуктів. Хоча як на мене, то дешевше буде вмонтовувати в холодильники електромагнітні пристрої зчитування(як на касах супермаркетів) – і тоді холодильник виводитиме вам на зовнішній екран – які саме продукти треба з’їсть найшвидше, поки воне не зіпсовані.

49)  спорт-Ліфт. Оснащений підлогою-монітором, де будуть подаватися сигнали вправ. Це звісно невиправдано дорого, проте як задумка для міст майбутнього – навіть доволі незле. Проте поки що електроніка доволі дорога, щоб натикувати її усюди.

50) Метровуд(Холівуд в Метро). Яскравий приклад як можна вирішувати проблеми через дупу. Автор пропонує випускати здоровенну кіноплівку і пришпилювати її до внутр. тунелів метро. Таким чином під час руху пасажири замість обдертих стін тунелю насолоджуватимуться німим кіно. Проте уявіть наскільки це дорого – випускати таку плівку, або замінювати її на нову – адже один і той фільм дуже швидко набридне. Значно дешевше і практичніше – замінювати усі вікна вагонів – на екрани. тут значно ширші можливості і потенціал відкриваються.

Що ж, на сьогодні все. Зчитаємось в наступній частині вже  з новими ідеями.

________________________

Advertisements
 

Позначки: , , , , , , , , ,

2 responses to “найкращі проекти з Fun Theory Award | 5 частина (41-50)

 1. bunyk

  24.04.2012 at 21:48

  Ейейей. Не треба замінювати вікна вагонів на екрани, в Києві є лівий беріг. І крім того коли я їду через станцію, я може хочу подитивитись що там горить. 🙂 А екрани вже є.

  Також я не впевнений що існує мікроскоп з таким гнучким автофокусом.

   
  • Roman Melnyk

   26.04.2012 at 18:44

   я думаю, що там не мікроскоп має бути, а просто муляж, який би імітував поводження мікроскопа. а на екран будуть виводитися наперед записані відео з мікробами. варіантів так 15 записати і люди точно не зрозуміють, що мікроскоп нічого не бачить насправді:)

    

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: